Haladási napló visszamenőleges feltöltése

Elsősorban tesztüzemben, a napló kipróbálási időszakában, vagy késedelmesen elkészült órarend esetén használhatjuk a visszamanőleges feltöltést. Ilyenkor az orarendiOra tábla szerint kerülnek a bejegyzések az ora táblába, az éves munkatervben beállított tanítási napokra.

Használata egyszerű: a dátumok beállítása és az OK gomb után egy hosszabb-rövidebb listában jelzi, hogy mely napokra volt sikeres a betöltés.

Tesztüzem:

Általában a tanévek második féléve alkalmas a naplóval történő büntetlen ismerkedésre, próbálkozásra. Ebben az esetben - ha szeptemberig visszamenőleg feltöltjük a naplót, minden Kolléga töméntelen beíratlan órával fog rendelkezni. Ez a működést nem befolyásolja, de negatívan hathat a sok figyelmeztetés. Jó hír viszont, hogy az óraszámok - nagyjából - passzolni fognak.

Megoldás:

Egy ügyes SQL-paranccsal (a naplo_[iskola]_[tanev] adatbázisban) megszüntethetjük ezt az állapotot:

mysql> UPDATE ora SET leiras='Tesztüzem' WHERE dt<curdate();

Így minden régi (mai nap előtti) órára tananyagként a 'Tesztüzem' került, a Kollégák nem kapnak beíratlan óra üzeneteket.

Késedelmes órarend:

Előfordul, hogy valamilyen ok miatt szeptember 1-jére (vagy a II. félév kezdetére) nem készül el az órarend. Ilyenkor „üresen” megy a napló, ám a bejegyzéseket pótolni kell. A gyakorlat szerint ez az időszak pár nap, legfeljebb egy hét. Elszámolások, illetve a korrekt naplóvezetés végett a Vezetőségnek ilyenkor utólag kell a helyettesítéseket, óraelmaradásokat, plusz órákat, stb. felvenni, ill. a speciális napokat rendezni.

A késői betöltés éles üzemben azonnal szül egy újabb problémát: az órabeírás, hiányzásbeírási határidők lejár(hat)nak, így a Kollégák indokolatlan figyelmeztetéseket kaphatnak. Ebben az esetben a /var/mayor/config/module-naplo/config_[iskola].php állományban a szükséges határidőket ideiglenesen hosszabbítsuk meg, hogy minden Kolléga be tudja írni a hiányosságatit.